رزرو

نحوه موگیری فرش در منازل

یکی از مشکلاتی که همیشه هنگام تمیز کردن فرش ها و موکت ها وجود دارد، جمع کردن موهای ریخته شده بر روی آن ها می باشد.

موی انسان به طور روزانه بین صد تا صد و پنجاه عدد می ریزد که معمولا این موها لای پرزهای فرش پنهان می شوند و بیشتر اوقات با جاروبرقی نیز پاک نمی شوند. برای موگیری فرش از روی فرش خود راه های متعددی وجود دارد که در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم نمود.

  1. یکی از راهکار ها یا در واقع بهترین راه موگیری فرش استفاده از حوله و آب می باشد بدین صورت که مقداری آب بر روی فرش خود اسپری نمایید و سپس حوله خشک را روی فرش بکشید تا موهای موجود در فرش را به خود بگیرد.
  2. راه دیگر جاروبرقی کشیدن با سری مخصوص آن می باشد، برای این کار ابتدا سری پرزگیر جاروبرقی را خوب پاک نمایید سپس مکش جاروبرقی را در حالت حداکثر قرار دهید و فرش را جارو بزنید که در اغلب موارد همواره مقداری مو روی فرش باقی خواهد ماند.
  3. روش دیگر استفاده از موگیرهای موجود در بازار می باشد که می بایست آن را بر روی فرش بکشید تا موهای فرش را جمع نماید که البته این روش برای خانه هایی که در آن حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه نگهداری می نمایند، توصیه می گردد.

قبل از قالیشویی فرش های خود را موگیری نمایید

یکی از نکاتی که همواره قبل از سپردن فرش به قالیشویی ها می بایست آن را به کار برد، جاروبرقی کشیدن قالی است زیرا که با جارو زدن فرش آشغال های موجود در فرش را می گیرید و فرش بدون هیچ آشغالی به قالیشویی می رود که خوب مسلما نتیجه آن تحویل گرفتن فرشی تمیزتر می باشد.

نکته خیلی مهم تر که معمولا فراموش می شود، جمع کردن موهای موجود در فرش است چرا که موی موجود در فرش در هنگام شستشو به فرش می چسبد و از فرش خارج نخواهد شد و پس از شستشو، مو همچنان در فرش وجود دارد که حالتی بد در فرش ایجاد می نماید.

بنابراین اکداً توصیه می گردد قبل از فرستادن به فرش به قالیشویی ها، موی آن را خوب بگیرید و محکم جاروبرقی بکشید. اکثر خانواده ها با این تصور که فرش را به قالیشویی می فرستیم و دیگر نیازی به گرفتن مو و جاروبرقی کشیدن ندارد، فرش های خود را با گرد و خاک و مو و آشغال به قالیشویی ها می فرستند که نهایتا، نتیجه خوبی از شستشوی فرش بدست نمی آورند.

ترفند هایی برای جلوگیری از مو گرفتن فرش های منزل

همان طور که ریختن آشغال و گرد و خاک بر روی فرش امری اجتناب ناپذیر است، ریهتن مو و جمع شدن مو روی فرش نیز امری اجتناب ناپذیر می باشد. جمع شدن مو بر روی فرش در خانه هایی که افراد مو بلند زندگی می نمایند و یا حیوانات خانگی در منزل نگهداری می کنند بیشتر است.

یکی از راه هایی که می توان از جمع شدن زیاد مو بر روی فرش جلوگیری نمود، کوتاه کردن موهایتان است! (شاید برایتان سنگین تمام شود ولی اگر واقعا تمیز کردن موها روی فرش برایتان سخت و وقت گیر است، می توانید موهای خود را کوتاه نمایید تا موها کمتری بر روی فرش جمع گردد.)

راه دیگر استفاده از روفرشی بر روی فرش ها می باشد. امروزه روفرشی های کش دار مانند ملافه های کش دار در بازار موجود می باشند که می توانید با کش موجود در آن، روفرشی را بر روی فرش ثابت نمایید و با خیال راحت از فرش استفاده نمایید و در آخر با تکاندن روفرشی، خود را از جمع کردن موی روی فرش، خلاص نمایید.

پاسخی بگذارید

خروج