رزرو

قیمت شستشوی فرش ماشینی

شستشوی فرش یکی از کارهای مهم و ضروری در بین ما ایرانیان است، به ویژه با نزدیک شدن به روزهای آخر سال شستشو و نظافت فرش های منزل یکی از دغدغه های هر خانواده ایرانی است. شستشوی به موقع و مناسب فرش علاوه بر نظافت و تمیزی منزل به عمر و ماندگاری فرش نیز کمک به سزایی می نماید. یکی از نکات همیشه مورد اهمیت در هنگام شستشوی فرش ماشینی، دانستن قیمت شستشوی فرش ماشینی است.

قیمت شستشوی فرش های ماشینی برای هر متر مربع فرش، بر اساس فاکتورهایی مانند، نوع شستشو (شستشوی عادی یا اعلاشویی)، داشتن خدمات در خواستی مانند لکه بری، ریشه زنی، شیرازه دوزی، ترمیم و رفوگری فرش و… می باشد.

قیمت شستشوی عادی فرش ماشینی با قیمت شستشوی درجه یک فرش ماشینی مسلما پایین تر می باشد. قیمت شستشوی فرش های ماشینی شامل نوع مواد شوینده به کار رفته، نوع خدمات درخواستی، هزینه بسته بندی و کاور کشی و هزینه ایاب ذهاب می باشد. به علاوه فرش های دستباف به علت ظرافت و حساسیت بیشتری که نسبت به فرش های ماشینی برخوردارند، هزینه شستشوی بالاتری نسبت به آن ها دارند.

تعرفه قیمت براساس اتحادیه قالیشویان تهران

تعرفه و نرخ قالیشویی معمولا براساس متراژ فرش محاسبه می گردد. قیمت شستشوی فرش های ماشینی معمولا براساس نرخ تورم، نوع خدمات، سالانه توسط اتحادیه قالیشویی به تمام مراکز قالیشویی اعلام می گردد و قالیشویان عضو اتحادیه موظف اند قیمت های خود را براساس تعرفه اعمال شده، ارائه نمایندو مشتریان معمولا به دنبال قالیشویی با نازل ترین قیمت ها می باشند. ارائه قیمت های شفاف و مناسب یک قالیشویی نشانه معتبر بودن و با کیفیت بودن آن مرکز قالیشویی می باشد.

از آنجایی که در قالیشویی های تمام اتوماتیک نیاز به نیروی انسانی کمتری در مقایسه با قالیشویی های دستی است، بنابراین تعرفه قیمت قالیشویی های تمام توماتیک پایین تر می باشد. هر چند این روزها اکثر قالیشویی ها مجهز به دستگاه های تمام و نیمه اتوماتیک جهت شستشو هستند اما هنوز هم مراکز قالیشویی هم وجود دارند که از روش دستی و با استفاده از نیروی انسانی و کارگران با ارائه خدمات می پردازند. جهت آگاهی از آخرین تعرفه و قیمت ها در خصوص فرش های ماشینی و دتسباف با کارخانه قالیشویی نوید باران تماس بگیرید.

تاثیر مواد شستشو در قیمت شستشوی فرش ماشینی

چنانچه در ابتدای مقاله ذکر شد، عوامل و فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت نهایی شستشوی فرش ماشینی تاثیر دارند و یکی از آن فاکتورها، مواد شوینده به کار رفته می باشد. نوع شستشوی انتخابی که شامل عادی و اعلاشویی می باشد در قیمت شستشو تاثیر دارد.

در شستشوی عادی فقط از پودر شوینده استفاده می شود و تنها یک بار فرش شسته می گردد، اما در اعلاشویی فرش توسط شامپوهای شوینده و دوبار شسته می شود. پودرهای شوینده می توانند بافت فرش آسیب برساند و سبب کهنگی و فرسودگی فرش گردند بنابراین بسیاری از مشتریان ترجیح می دهند از روش اعلاشویی استفاده نمایند. از آنجایی که قیمت شامپوهای شوینده از پودرهای شستشو بیشتر می باشد در نتیجه هزینه اعلاشویی مسلما بالاتر از شستشوی عادی فرش می باشد.

قیمت مواد شوینده نیز با توجه به نرخ تورم و اوضاع اقتصادی متفاوت و متغییر می باشد.

پاسخی بگذارید

خروج