رزرو

فرش هایمان را در سال چند بار بشوییم؟

نگهداری اصولی از فرش و تلاش برای حفظ کیفیت و سالم ماندن آن بسیار با صرفه تر از خرید یک فرش جدید است بهترین راهکار جهت افزایش ططول عمر فرش شستشوی تخصصی ان توسط قالیشویی ها معتبر است.

آلودگی و کثیفی باقی مانده روی فرش، فرش را متحمل آسیب و خساراتی می کند که از ارزش آن کاسته می شود.

با وجود کودکان در منزل و باقی ماندن لکه های ناشی از آب میوه، شیر و یا جوهر، سپردن فرش هایتان به صورت ۲ بار در سال و هر ۶ ماه به قالیشویی الزامی است.

اما چنانچه جزو خانواده هایی می باشید که به طور مرتب فرشتان را با جاروبرقی نظافت می کنید و هرگز به لکه هایی که حاصل از چای، نوشابه، خون و… هستند اجازه ماندگاری نمی دهید و بلافاصله محل لکه را با تمیز می کنید.

همچنان اگر افراد خانواده شما رفت و آمد زیادی در منزل دارند فرش های شما بیشتر در معرض آلودگی و موجودات ریز مولکولی قرار می گیرند از این رو فاصله بین هر شستشوی فرشتان را بیشتر از ۶ ماه نکنید.

عدم به موقع سپردن فرش ها به قالیشویی های معتبر سبب پوسیدگی و از دست دادن نرمی و لطافت آن ها می گردد.

آیا شستشوی بیش از حد فرش ها مضر است؟

اگر تعداد دفعات شستشوی فرش ها بیش از حد تعیین شده باشد و یا مواد شوینده قوی باشد می تواند منجر به آسیب جدی به فرشتگان گردد پوسیدگی و به دنبال آن پارگی فرش از عوارض آن است.

افرادی که وسواس دارند و در سال چندین بار فرش های خود را می شویند به مرور زمان متوجه پوسیدگی فرش شان میشوند؛ از دلایل دیگر پوسیدگی فرش رطوبت بیش از حد می باشد.

قرار دادن فرش در جوار ماشین لباسشویی یا سینک و خیس شدن فرش در اثر ریختن مایعات روی آن ها از نمونه های پوسیدگی فرش مرتبط با رطوبت بیش از حد است.

در نظر داشته باشید که مخلوط کردن چندین نوع شوینده مختلف خسارات جبران ناپذیری به فرش وارد می کند و به هیچ عنوان از وایتکس حتی به میزان کم استفاده نکنید.

همیشه مواد شوینده را در سطح کوچکی از فرش امتحان کنید در کل بهترین شوینده خانگی استفاده از شامپو فرش و مقداری پودر لباسشویی دستی است.

پس از مخلوط این مواد در یک سطل بزرگ به همراه آب توسط یک اسفنج یا فرچه تمامی سطح فرشتان را بشویید ابی که برای این کار استفاده می کنید باید کاملا ولرم باشید زیرا شستن فرش با آب با حرارت بالا سبب از بین رفتن نرمی و لطافت آن می گردد.

تفاوت تعداد دفعات شستشو در فرش های ماشینی و دستباف

به طور کلی با اقداماتی چون لکه برداری فرش و زدودن لکه های تعداد دفعات شستشوی انواع فرش ها را کاهش دهید.

جهت شستشوی فرش دستباف خود در منزل از آسب سر استفاده کنید تا رنگ فرش ثابت بماند شوینده مناسب این گونه فرش ها شامپو فرش می باشد و هرگز از مواد قلیایی برای این کار استفاده نکنید.

برای آبگیری فرش دستباف در منزل از آب سرد استفاده کنید تا رنگ فرش ثابت بماند شوینده مناسب این گونه فرش ها شامپو فرش می باشد و هرگز از مواد قلیایی برای این کار استفاده نکنید.

برای آبگیری فرش دستباف در منزل آن را پس از اینکه شستید لوله نکنید و پس از آبگیری با پارو، یک ساعت فرش را روی زمین قرار دهید سپس فرش نیمه مرطوب خود را از پشت و در نور غیر مستقیم خورشید و در معرض هوا پهن نمایید.

پس از خشک شدن فرش دستباف خود با جاروی چوبی و یا برس سر فرش را به سمت خواب فرش جارو یا برس بزنید.

شستن فرش ها ماشینی زمانی ضرورت دارد که کثیف و چرکین باشند ابتدا توسط یک چوب گرد و خاک فرش را خارج کنید و بعد فرش را در محیطی سخت مانند موزاییک پهن کنید؛

لازم به ذکراست که از جریان آب به صورت دوشی و با حرارت ولرم استفاده کنید برای اینکار پیشنهاد ما به شما استفاده از شوینده های خنثی ماننده پودر دستی و یا شامپو فرش است.

فرش را بعد از شستشو ماکلا آب گیری کنید و با پارو پرز آن را بگیرید و یک ساعت فرش را به حال خود رها کنید تا دچار تداخل رنگ نگردد سپسهمانند فرش دستباف فرش ماشینی تان را نیز در سایه و در معرض هوا آویزان کنید.

پس از خشک شدن از برس و شانه چوبی جهت مرتب کردنخواب فرش استفاده کنید. قالیشویی نوید باران برای هر نوع فرش دستی و ماشینی تکنیک های مختلفی دارد که نوع الیاف فرش و شرایط محیطی آن در شستشو لحاظ می گردد.

پاسخی بگذارید

خروج