رزرو
قالیشویی با مواد نانو
قالیشویی

قالیشویی با مواد نانو

قالیشویی با مواد نانو چطور ممکن است ؟

اول بیایم یک توضیحی درباره نانوشویی بدهیم ،اینکه نانوشویی چیست و با چه موادی صورت میگیرد ؟
نانوشویی نه فقط برای فرش بلکه برای شستشوی مبلمان و در در کارواش ها و دیگر شستشو ها صورت میگیرد. قالیشویی با مواد نانو به این معناست که قالی ها با مواد خاصی شستشو میشود که دیگر لکه ای در آن ایجاد نمیشود.
به فرض مثال اگر فرش نانوشویی شود و ما یک لیوان چای روی آن بریزیم ، آن فرش دیگر لک به خود نمیگیرد.
برای این کار عملا باید الیاف قالی ها نانو شود که هزینه بسیار بالایی دارد.
نانو شویی برای فرش های دستباف یا ماشینی بهتر است ؟

در حالت کلی محدودیتی برای این کار نیست یعنی هم برای فرش های دستباف و هم برای فرش های ماشینی امکان پذیر است ولی چون فرش های دستباف از ارزش بیشتری دارند و اکثر نمیخواهند که قالی های دستبافشان کثیف نشود ، به سراغ نانوشویی میروند.

آیا نانوشویی به فرش ها آسیب میزند ؟
میتوان گفت نانوشویی آسیبی به قالی های دستباف و ماشینی شما نمیزند و حتی فوایدی هم دارد که در ادامه ذکر میکنیم.
روش های نانوشویی در قالیشویی

بعضی از افراد بر این باورند که نانوشویی در قالیشویی ها با دستگاه های خاصی صورت میگیرد ولی در واقع این عمل کاملا دستی با استفاده از الیاف فرش شما انجام میشود اما نانوشویی روش هایی دارد که با استفاده از شامپو فرش خاص شستشو داده میشود.
اما لازم به ذکر است که قالیشویی با مواد نانو در کارخانه افرا به صورت تضمینی و ۱۰۰ % نیست. یعنی تضمین کامل را نیمدهیم که دیگر قالی های شما کثیف نمیشود ولی چون در این روش با شامپو های خاص شستشو میدهیم تا حد امکان از کثیف شدن و لکه شدن آن جلوگیری میکند یعنی فرش ها به مرور زمان کمتر کثیف میشوند.
فواید شستشوی فرش با مواد نانو

فرش هایی که نانوشویی میشوند دیگر احتمال بیدزدگی و رشد قارچ و میکروب در آن ها از بین میرود و این موضوع برای قالی های دستباف بسیار خوب است.
از بوی بد فرش جلوگیری میکند و دوام و ماندگاری الیاف های فرش را بیشتر میکند اما به دلیل هزینه بالایی که نسبت به شستشوی عادی فرش دارد ممکن است خیلی از مردم به ان ها اعتماد نکنند ، به خصوص برای فرش های ماشینی.
در حالت کلی میتوان گفتبه ارزش و علاقه ی شما به یک نوع قالی دارد که چقدر آن قالی برای شما ارزش دارد.

پاسخی بگذارید

خروج