رزرو

چطور جوهر را از فرش پاک کنیم؟

ایجاد لکه های حاصل از مواد رنگی مانند جوهر روی فرش نیاز به سرعت عمل بالا در تمیز کردن و نجات سریع فرش دارد؛ زیرا جوهر بدترین و پررنگ ترین لکه ها را جای می گذارد.

اما نگران نباشید ما بدین منظور راه حل های بسیار کاربردی را ارائه می دهیم.

چه روش هایی برای پاک کردن لکه جوهر در قالیشویی استفاده میشود؟

گاهی پاک کردن لکه جوهر از روی فرش از توان و امکانات شما خارج است و تنها قالیشویی های مدرن و مکانیزه مانند قالیشویی افرا می‌توانند در لکه برداری جوهر از روی فرش بدون آسیب به الیاف فرش اقدام کنند.

در قالیشویی نوید باران پس از تشخیص نوع لکه کارشناسان حلال مناسب لکه جوهر را بر حسب قدمت و نوع فرش انتخاب می کنند.

مراحل لکه برداری قبل از شستشوی فرش ماشینی صورت می گیرد زیرا شستشوی فرش بدون لکه برداری سبب تثبیت لکه بر روی آن فرش می گردد.

روش های از بین بردن لکه جوهر از روی فرش

ماست

چند قاشق ماست کم چرب را روی لکه جوهر حاصل از خودنویس و خودکار بریزید با این عملیات جوهرها توسط ماست جذب می شوند و فرش عاری از لکه و تمیز می گردد؛ سپس ماست های آغشته به رنگ جوهر را از روی فرش بردارید و در آخر توسط یک حوله تمیز و کمی آب باقی مانده ماست را از روی فرش تمیز کنید. گاهی لازم است این کار را چندین مرتبه تکرار کنید.

اسپری مو

ابتدا مقداری اسپری مو روی لکه بپاشید و سریع یک دستمال حوله ای را جهت جذب لکه خیس شده روی آن قرار دهید.

با این کار لکه جوهر از روی فرش به آسانی پاک می‌شود و در آخر باقیمانده اسپری مو را توسط یک حوله تمیز و آب ولرم از روی فرش پاک کنید.

مواد شوینده ملایم

استفاده از شامپو بچه یک راه حل جهت زدودن لکه جوهر از فرش در مواقعی می باشد که روش های قبلی تاثیرگذار نباشند.

اگر لکه هنوز مرطوب است چند دستمال حوله ای را روی لکه بیندازید تا لکه جوهر را به خود جذب کند سپس مقداری از شامپو بچه را مستقیماً روی لکه بریزید و مقداری آب ولرم روی آن اسپری کنید؛ در ادامه توسط یک پارچه تمیز از قسمت خارجی لکه به سمت داخل بکشید و باز رطوبت آن را با دستمال حوله ای بگیرید بعد از تکرار این اقدامات لکه به طور کامل تمیز می گردد.

با لکه جوهر قدیمی روی فرش چه کنیم؟

جهت از بین بردن لکه جوهر از روی فرش‌های دستباف هرگز از پاک کننده های صنعتی مانند الکل و استون استفاده نکنید. هر چه جوهر خشک تر شود پاک کردن آن دشوار خواهد بود.

گاهی مطالعه راهنمای درج شده در پشت فرش می‌تواند در انتخاب روش پاک کردن لکه جوهر به شما کمک کند و اما اگر لکه جوهر روی فرش قدیمی باشد می بایست محلولی متشکل از یک قاشق غذاخوری سرکه، یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و یک فنجان آب گرم درست کنید و یک دستمال تمیز آغشته به این محلول را روی لکه جوهر بکشید تا محلول جذب فرش گردد؛ سپس توسط یک پارچه تمیز دیگر که با آب سرد مرطوب شده است محل لکه را تمیز و سپس خشک نمایید.

پاسخی بگذارید

خروج